Arlington National Cemetery

Będąc w Waszyngtonie, niezwykle istotnym punktem na mapie miejsc obowiązkowych do zwiedzenia, jest jeden z najpopularniejszych (drugi pod względem wielkości) cmentarzy w całych Stanach - Arlington National Cemetery.
Już od czasów wojny secesyjnej na terenie blisko 250 ha ziemi chowa się tu jedne z najważniejszych osobistości amerykańskich sił zbrojnych. Weterani, którzy zostali tu  pogrzebani, brali udział w najważniejszych wojnach - począwszy od rewolucji amerykańskiej,  na zbrojeniach w Iraku i Afganistanie kończąc. Oprócz żołnierzy oraz najważniejszych polityków, pochowane są tam też ich najbliższe rodziny.Cmentarz ten jest tak duży, iż praktycznie niemożliwym jest przejście całego tylko podczas jednej wizyty... Codziennie przybywają tu tysiące turystów z całego świata i nikogo nie dziwią liczne autokary podjeżdżające na parkingi. Ci którzy przyjeżdżają tu pierwszy raz, swoją podróż powinni rozpocząć od odwiedzenia punktu informacji turystycznej, gdzie za darmo wydawane są mapy, znacznie ułatwiające poruszanie się po cmentarzu. 

        Jeżeli z góry zakładamy, iż nie mamy siły lub ochoty zwiedzać cmentarza na pieszo, zawsze można skorzystać z płatnego autobusu, który zatrzymuje się przy najważniejszych miejscach.

Spacerując po Arlington National Cemetery należy pamiętać, iż pomimo całej turystycznej otoczki, jest to miejsce spoczynku setek tysięcy osób, dlatego też, tak ważne jest odpowiednie zachowywanie się oraz okazywanie odpowiedniego szacunku. 


Na cmentarzu tym, pochowane są jedne z najznamienitszych głów USA, w tym prezydent John F. Kennedy (wraz ze swoją małżonką Jacqueline Kennedy Onassis), a także weterani wojenni oraz członkowie NASA. 
Obowiązkowym punktem zwiedzania Arlington National Cemetery, jest również Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie pochowane są szczątki członków służby wojskowej z I i II Wojny Światowej, oraz z Wojny Koreańskiej. 

 Codziennie zabitym żołnierzom poprzez symboliczną i bardzo uroczystą zmianę warty oddawana jest cześć. Odbywa się ona: co pół godziny od kwietnia do września, oraz co godzinę od października do marca (wliczając w to godziny nocne).
 Z cmentarza rozciąga się niezwykle malownicza panorama centrum Waszyngtonu
 Spacerując dokładnie oznaczonymi uliczkami, zauważyć można, iż porządek i harmonia na terenie cmentarza, są kwestią niezwykle ważną.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co i za ile? Czyli ceny w USA

Co i za ile w USA część III - czyli ile kosztują ubrania i elektronika

Ile kosztuje 3-tygodniowa wycieczka do USA?

Motoryzacja w USA

Pentagon Memorial

Śladami Amiszów

California - here we go again!

Welcome to Miami