Great Falls Park

W ostatni weekend, pierwszy raz mogliśmy ze spokojną głową oddać się zwiedzaniu i podziwianiu pięknych zakątków Waszyngtonu. Jako że, pogoda w DC w dalszym ciągu sprzyja (temperatura wynosi tu średnio 19 stopni Celsjusza) postanowiliśmy udać się do mieszczących się około 6 mil od naszego domu malowniczych wodospadów Great Falls, znajdujących się na ogromnej rzece Potomac (jej długość wynosi aż 665 km!).


Malownicze skały

Płynący z ogromną prędkością i siłą nurt rzeki Potomac, na przestrzeni setek tysięcy lat ukształtował liczne poszarpane i strome skały, które nie kształtują się w jeden konkretny wodospad. Skały te tworzą jednak serie malowniczo spływających kaskad, w których woda płynie z niezwykłą energią.Historia

Rzeka Potomac w tym miejscu służyła kiedyś za punkt wymiany handlowej amerykańskich Indian i pierwszych kolonistów. Do dziś dzień, jest to miejsce niezwykle popularne, pełne spotkań ludzi z całego świata, którzy licznie przybywają tu, aby na własne oczy przekonać się o zachwycającym uroku tego obszaru. Great Falls to rejon idealny dla miłośników pięknych krajobrazów, jak również dla fascynatów historii czy też geologii.

Rozrywka

Będąc w Great Falls Park nie sposób się nudzić! Podziwiając malownicze widoki, które stworzyła sama Matka Natura, można jednocześnie spędzić miły czas piknikując (są tu liczne stoły oraz grille, dostępne nieodpłatnie dla każdego zainteresowanego), spacerując wyznaczonymi szlakami, łowiąc ryby, oddając się jeździe konnej czy też uprawiając bardziej niebezpieczne sporty, takie jak kajakarstwo górskie czy też rafting.Ważną informacją dla turystów, jest fakt, iż Great Falls Park czynny jest przez cały rok, z wyjątkiem 25 grudnia. Godziny działania: od 7 rano do zmroku. Wstęp: $3 za osobę, która wejdzie tam pieszo, $5 za jedno auto. Można tam spacerować ze swoimi psami.

Więcej zdjęć:  https://www.facebook.com/lemonstates/photos_albums 

Komentarze

  1. Szkoda, że nie pływaliście na tych kajakach! :) to musi być czad! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm, wyglądało to trochę przerażająco:)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Co i za ile? Czyli ceny w USA

Co i za ile w USA część III - czyli ile kosztują ubrania i elektronika

Ile kosztuje 3-tygodniowa wycieczka do USA?

Motoryzacja w USA

Pentagon Memorial

Śladami Amiszów

California - here we go again!

Welcome to Miami