Wiśniowy Waszyngton

Równo 100 lat temu, w ramach podziękowania za przyjaźń oraz owocną współpracę, Japonia podarowała mieszkańcom Waszyngtonu ponad 3 tysiące wiśniowych drzewek. Od tamtej pory, co roku w mieście organizowany jest Festiwal Kwitnącej Wiśni upamiętniający to wydarzenie, który jest wspaniałym przywitaniem wiosny!

Kiedy?


To, kiedy odbędzie się festiwal, zależne jest od pogody oraz od tego jak kwitną drzewka. W tym roku aura była dosyć kapryśna, dlatego datę kilkukrotnie przesuwano. Ostatecznie dni od 20 marca do 14 kwietnia uznano za termin National Cherry Blossom Festiwal.

Turyści


Szacuje się, iż rocznie z okazji festiwalu, do DC przyjeżdża blisko półtora miliona turystów. Ogromną ich częścią są Azjaci, którzy traktują to święto bardzo osobiście. Jest to dla nich wspaniały sposób na okazanie obopólnej przyjaźni pomiędzy USA a Japonią. My będąc tu pół roku, jeszcze nigdy nie widzieliśmy w Waszyngtonie takich tłumów. Momentami było to uciążliwe (szczególnie w okolicach metra), jednak nie dziwimy się, że każdy chce zobaczyć kwitnące wiśnie na własne oczy - z całą pewnością największe wrażenie wywołane jest tym, że jest ich tak wiele!

Eventy


Z okazji festiwalu władze organizują bardzo wiele imprez oraz uroczystości. Do najpopularniejszych należą huczne parady, festyny czy wystawy związane z prezentowaniem japońskiej kultury. Oprócz tego, obowiązkowym punktem, jest oczywiście spacer wśród pięknie kwitnących wiśni. Ci najcierpliwsi mogą oglądać piękne drzewa również z wody - istnieje możliwość wypożyczenia rowerków wodnych bądź pływania luksusowymi łodziami. Kolejki do tego są jednak niewyobrażalnie duże. 

Z okazji festiwalu, wszędzie w pobliżu Jefferson Memorial natknąć się można na fotografów. Oczywiście w tej okolicy zawsze można zobaczyć robiących zdjęcia turystów, jednak teraz pasjonaci fotografii mogą cieszyć się widokami piękniejszymi niż zwykle. Byliśmy w pobliżu pomnika zarówno późnym wieczorem jak i wcześnie po południu i gwarantujemy, że ilość aparatów i statywów jest czymś niespotykanym nawet tutaj:)


Zapraszam na stronę, gdzie dzięki kamerkom, na żywo można obejrzeć kwitnące drzewka. Oprócz wiśniowych drzewek, w centrum jest też ogród w którym pełno jest różnorodnych, pięknie kwitnących tulipanów.
 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co i za ile? Czyli ceny w USA

Co i za ile w USA część III - czyli ile kosztują ubrania i elektronika

Ile kosztuje 3-tygodniowa wycieczka do USA?

Motoryzacja w USA

Pentagon Memorial

Śladami Amiszów

California - here we go again!

Welcome to Miami